RETROMP3.NET
Free Online Download Movie and Song

Download Video Music


Download Etnon feat Lyrical Son & Dj Blunt - Albanian HD

Etnon feat Lyrical Son & Dj Blunt - Albanian

[Mc'M]
Une jetoj kuq e zi marr frym shqip
shoh kuq e zi gjaku m'rrjedh shqip
jetoj ktu me plis me tradit e bajrak
me kanun e me ligj me fis e me gjak

[Groph Monte]
Ku dhe guri osht i amel ku dhe vendi ka fjal
dhe ku nihet pushka kur n'konak lind djal
dhe ku shtrohet sofra fillon nxehet votra
ku dhe pika ma e dobt ne moral osht motra

[Chorus 2x: Lyrical Son]
Red and black i dress eagle on my chest
It's good to be an ALBANIAN
Keep my head up high for that flag i die
Im proud to be an ALBANIAN

[Groph Monte
gjall gjall gjall gjall kuq e zi me rrjedh gjaku neper vena gjall
e n'cdo qelize gjall shpendi me dy krena
vend i bekum tona senet ktu i gjen
mos të folim per vese edhe guri ketu vlen
vjetersina e gurina malet plot me barot
deri tek bregdeti fusha te ujituna me lot
me fisnik e fise me lahuta e cifteli
me nje emer te madh te shenjt shqipni

[Chorus 2x: Lyrical Son]
Red and black i dress eagle on my chest
It's good to be an ALBANIAN
Keep my head up high for that flag i die
Im proud to be an ALBANIAN

[Mc'M]
Une shoh kuq e zi ,jetoj vdes kuq e zi
marr fryme kuq e zi besoj kuq e zi
jetoj ku kanga jepet si kushtrim
si ne fushebetej si nje lindje e varrim
ku shqiponja ulet i ngul thonjt ne toke
ku fjala ka peshe qe nuk matet me ok(njesi matse)
ku vijat e dores thojn t'njetin tregim
ku rrudhat ne ball flasin per mundim

[Groph Monte]
Flas kuq e zi ,godas kuq e zi
une degjoj kuq e zi ,shenoj kuq e zi
një dashni me vlon për këtë fis e kët far
pra zemra jeme Im proud 2 be Shqiptare

[Chorus 2x: Lyrical Son]
Red and black i dress eagle on my chest
It's good to be an ALBANIAN
Keep my head up high for that flag i die
Im proud 2 be an ALBANIAN...

Title : Etnon feat Lyrical Son & Dj Blunt - Albanian HD
Owner : Altin_jr
Duration : 3:09
Viewed : 1,727
Liked : 16
Published : Jun 28, 2016
Quality :
Souce : YouTube

Share to your friends

Related Videos

Elvana Gjata - Kuq e zi je ti ft. Flori
By Elvana Gjata
4:25 | 39,205,045 views

Tayna - Shqipe (Official Video)
By Friends Entertainment
2:59 | 7,889,459 views

Dj Jany - Dj Aligator MegaMix
By Juninho 1988
45:32 | 107,108 views

Blunt & Real - Shota (Official Video HD)
By Shaolin Gang
3:01 | 5,003,595 views

Xherdan Shaqiri, intervista ekskluzive
By DigitAlb
50:14 | 942,688 views

A qitash u qove qika jem a? (Vjehrra e Nusja)
By VizioniLibonia
10:42 | 1,758,788 views

Shpat Kasapi - Valle Kosovare ( Lyrics )
By HDFirstView
4:01 | 3,604,259 views

Gold AG - SHQIPTAR (Official Video)
By Gold AG
8:01 | 3,155,293 views

Etnon feat D Master - Le per mu mama
By blackfishofficial
3:30 | 2,531,722 views

Elvana Gjata & Ledri Vula feat. John Shahu - Mike
By Elvana Gjata
3:30 | 13,040,147 views

Ledri Vula ft. Lyrical Son - Princess Diana
By Ledri Vula
2:44 | 17,308,935 views

Ardian Bujupi & Xhensila - CIKA CIKA (prod. by Master HP)
By ArkivaShqip
2:47 | 35,902,297 views